Atrakcje turystyczne2015-01-24  

Jednym z naszych głównych atutów lokalizacja. Położenie pensjonatu stanowi świetny punkt wypadowy do odkrywania piękna Kotliny Kłodzkej.

Lokalizacja Pensjonatu jest wprost wymarzona dla amatorów zimowego szaleństwa. Zaledwie kilkumintowa podróż samochodem dzieli nas od ośrodka narciarskiego „Czarna Góra” w Siennej. Bogactwo tras zjazdowych i nowoczesna infrastruktura sprawia, że każdy – początkujący czy zaawansowany amator sportów zimowych – z pewnością będzie usatysfakcjonowany. Latem, miłośnicy pieszych wędrówek, nordic walkingu oraz biegania mogą cieszyć się niezliczoną ilością tras i szlaków górskich o zróżnicowanym stopniu trudności.

Urok Masywu Śnieżnika nie ogranicza sie jednak tylko do naturalnego piękna górskiego krajobrazu.

W niedalekim sąsiedztwie leży Lądek Zdrój – najstarsze w Europie uzdrowisko, w którym po zimowym szaleństwie na stoku, skorzystać można z leczniczych i relaksujących kąpieli w wodach termalnych. Główną atrakcją uzdrowiska jest okrągły basen z wodą siarczkowo-fluorkową, wokół którego rozmieszczone są ekskluzywne, marmurowe wanny do kąpieli perełkowych.

Pobliska Jaskinia Niedźwiedzia, odkryta w latach 60. XX wieku, jest najdłuższą jaskinią Sudetów. Bogactwo form naciekowych, takich jak stalaktyty i salagmity sprawia, że Jaskinia uważana jest za najciekawszą jaskinię w Polsce.

Po wizycie w Jaskini warto odwiedzić także Muzeum Ziemi w Kletnie, gdzie zobaczyć można okazy skamielin i minerałów z całego świata. W kolekcji znajdują się m.in. odciski łap dinozaurów z rejonu Gór Świętokrzyskich oraz skamieniałe gniazda z jajami dinozaura. Do dyspozycji zwiedzających jest także Park Jurajski.

Będąc w tej okolicy nie można zapomnieć o bardzo ciekawej, podziemnej trasie turystcznej w starej kopalni uranu. Podczas zwiedzania trasy o długości ponad 200m poznamy historię górnictwa oraz tajniki budowy podziemnych korytarzy.

Dla amatorów historii niezwykle warta odwiedzenia jest również Twierdza Kłodzko. Historia Twierdzy datowana jest na koniec X wieku. Obecny stan fortyfikacji obronnej o powierzchni ponad 30 hektarów pochodzi z przełomu XVII i XVIII wieku. Okres okupacji hitlerowskiej i II. wojny światowej odcisnął również swoje piętno - Twierdza była filią niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, w której umieszczano więźniów politycznych i wrogów Rzeszy. W latach 60. obiekt uznany został za zabytek i jest udostępniany turystom.

Wymienione wyżej atrakcje to tylko namiastka tego, co warte jest odwiedzenia. Do innych atrakcji leżących w okolicy Stronia Śląskiego należą:

- kopania złota w Złotym Stoku,
- Arboretum w Lądku Zdroju,
- Sanktuarium Maria Śnieżna na Górze Iglicznej,
- Błędne Skały,
- Ogród Bajek i Wodospad Wilczki w Międzygórzu,
- Jaskinia Radochowska,
- Polanica Zdrój i Kudowa Zdrój,
- Wapiennik Łaskawy Kamień,
- Zamek w Jaworniku

oraz wiele, wiele innych.....

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego urokliwego zakątka Polski.

Będziemy zaszczyceni możliwością goszczenia Państwa w naszym pensjonacie!

Do zobaczenia!